Season Fixture

Season
Grade
2018 TDNA A Grade
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full Results
Round 1
7 Apr 18 2:50PM Barnawartha  34 def 25  Tallangatta Barnawartha Official result
7 Apr 18 2:50PM Beechworth  14 def by 64  Chiltern Beechworth Official result
7 Apr 18 2:50PM Dederang Mt Beauty  34 def 27  Wodonga Saints Mount Beauty Official result
7 Apr 18 2:50PM Rutherglen  50 def 39  Wahgunyah Rutherglen Official result
7 Apr 18 2:50PM Thurgoona  38 def by 46  Kiewa Sandy Creek Thurgoona Official result
7 Apr 18 2:50PM Yackandandah  34 def by 37  Mitta United Yackandandah Official result
Round 2
14 Apr 18 2:50PM Chiltern  36 def 25  Dederang Mt Beauty Chiltern Official result
14 Apr 18 2:50PM Kiewa Sandy Creek  45 def 27  Yackandandah Tangambalanga Official result
14 Apr 18 2:50PM Mitta United  27 def by 41  Rutherglen Eskdale Official result
14 Apr 18 2:50PM Tallangatta  23 def by 24  Thurgoona Tallangatta Official result
14 Apr 18 2:50PM Wahgunyah  45 def 30  Beechworth Wahgunyah Official result
14 Apr 18 2:50PM Wodonga Saints  30 def by 50  Barnawartha Martin Park Official result
Round 3
21 Apr 18 2:50PM Barnawartha  35 def 31  Chiltern Barnawartha Official result
21 Apr 18 2:50PM Beechworth  19 def by 48  Mitta United Beechworth Official result
21 Apr 18 2:50PM Dederang Mt Beauty  24 def by 40  Tallangatta Mount Beauty Official result
21 Apr 18 2:50PM Rutherglen  40 def by 43  Kiewa Sandy Creek Rutherglen Official result
21 Apr 18 2:50PM Thurgoona  59 def 24  Wahgunyah Thurgoona Official result
21 Apr 18 2:50PM Yackandandah  39 def 31  Wodonga Saints Yackandandah Official result
Round 4
28 Apr 18 2:50PM Chiltern  43 def by 47  Kiewa Sandy Creek Chiltern Official result
28 Apr 18 2:50PM Dederang Mt Beauty  25 def by 36  Barnawartha Mount Beauty Official result
28 Apr 18 2:50PM Mitta United  30 def by 46  Thurgoona Eskdale Official result
28 Apr 18 2:50PM Tallangatta  58 def 21  Beechworth Tallangatta Official result
28 Apr 18 2:50PM Wahgunyah  49 def 34  Yackandandah Wahgunyah Official result
28 Apr 18 2:50PM Wodonga Saints  25 def by 56  Rutherglen Martin Park Official result
Round 5
5 May 18 2:50PM Barnawartha  41 def by 48  Wahgunyah Barnawartha Official result
5 May 18 2:50PM Beechworth  30 def by 35  Dederang Mt Beauty Beechworth Official result
5 May 18 2:50PM Chiltern  43 def 36  Wodonga Saints Chiltern Official result
5 May 18 2:50PM Kiewa Sandy Creek  43 def 40  Mitta United Tangambalanga Official result
5 May 18 2:50PM Thurgoona  47 def 41  Rutherglen Thurgoona Official result
5 May 18 2:50PM Yackandandah  24 def by 38  Tallangatta Yackandandah Official result
Round 6
12 May 18 2:50PM Dederang Mt Beauty  23 def by 36  Yackandandah Mount Beauty Official result
12 May 18 2:50PM Kiewa Sandy Creek  68 def 28  Beechworth Tangambalanga Official result
12 May 18 2:50PM Mitta United  26 def by 33  Tallangatta Eskdale Official result
12 May 18 2:50PM Rutherglen  34 drew 34  Chiltern Rutherglen Official result
12 May 18 2:50PM Thurgoona  30 def by 36  Barnawartha Thurgoona Official result
12 May 18 2:50PM Wodonga Saints  23 def by 57  Wahgunyah Martin Park Official result
Round 7
26 May 18 2:50PM Barnawartha  21 def by 31  Rutherglen Barnawartha Official result
26 May 18 2:50PM Beechworth  30 def by 56  Wodonga Saints Beechworth Official result
26 May 18 2:50PM Dederang Mt Beauty  37 def 35  Mitta United Dederang Official result
26 May 18 2:50PM Tallangatta  36 def 30  Chiltern Tallangatta Official result
26 May 18 2:50PM Wahgunyah  43 def by 60  Kiewa Sandy Creek Wahgunyah Official result
26 May 18 2:50PM Yackandandah  34 def by 45  Thurgoona Yackandandah Official result
Round 8
2 Jun 18 2:50PM Beechworth  28 def by 61  Yackandandah Beechworth Official result
2 Jun 18 2:50PM Chiltern  38 def 30  Mitta United Chiltern Official result
2 Jun 18 2:50PM Kiewa Sandy Creek  47 def 33  Barnawartha Tangambalanga Official result
2 Jun 18 2:50PM Rutherglen  43 def 35  Dederang Mt Beauty Rutherglen Official result
2 Jun 18 2:50PM Tallangatta  40 def 37  Wahgunyah Tallangatta Official result
2 Jun 18 2:50PM Thurgoona  55 def 37  Wodonga Saints Thurgoona Official result
Round 9
9 Jun 18 2:50PM Chiltern  45 def 44  Thurgoona Chiltern Official result
9 Jun 18 2:50PM Dederang Mt Beauty  39 def by 46  Kiewa Sandy Creek Dederang Official result
9 Jun 18 2:50PM Mitta United  45 def by 53  Wahgunyah Eskdale Official result
9 Jun 18 2:50PM Wodonga Saints  31 def by 49  Tallangatta Martin Park Official result
9 Jun 18 2:50PM Yackandandah  32 def by 34  Barnawartha Yackandandah Official result
7 Jul 18 2:50PM Beechworth  13 def by 40  Rutherglen Beechworth Official result
Round 10
16 Jun 18 2:50PM Barnawartha  53 def 37  Mitta United Barnawartha Official result
16 Jun 18 2:50PM Tallangatta  40 def 20  Rutherglen Tallangatta Official result
16 Jun 18 2:50PM Thurgoona  63 def 18  Beechworth Thurgoona Official result
16 Jun 18 2:50PM Wahgunyah  46 def 34  Dederang Mt Beauty Wahgunyah Official result
16 Jun 18 2:50PM Wodonga Saints  34 def by 56  Kiewa Sandy Creek Martin Park Official result
16 Jun 18 2:50PM Yackandandah  40 def 26  Chiltern Yackandandah Official result
Round 11
23 Jun 18 2:50PM Barnawartha  66 def 19  Beechworth Barnawartha Official result
23 Jun 18 2:50PM Dederang Mt Beauty  33 def by 43  Thurgoona Dederang Official result
23 Jun 18 2:50PM Kiewa Sandy Creek  44 def by 45  Tallangatta Tangambalanga Official result
23 Jun 18 2:50PM Mitta United  53 def 37  Wodonga Saints Eskdale Official result
23 Jun 18 2:50PM Rutherglen  31 def 30  Yackandandah Rutherglen Official result
23 Jun 18 2:50PM Wahgunyah  50 def 34  Chiltern Wahgunyah Official result
Round 12
30 Jun 18 2:50PM Chiltern  66 def 17  Beechworth Chiltern Official result
30 Jun 18 2:50PM Kiewa Sandy Creek  47 def by 50  Thurgoona Tangambalanga Official result
30 Jun 18 2:50PM Mitta United  37 def 35  Yackandandah Mitta Mitta Official result
30 Jun 18 2:50PM Tallangatta  53 def 27  Barnawartha Tallangatta Official result
30 Jun 18 2:50PM Wahgunyah  41 def by 60  Rutherglen Wahgunyah Official result
7 Jul 18 2:50PM Wodonga Saints  35 def by 36  Dederang Mt Beauty Martin Park Official result
Round 13
14 Jul 18 2:50PM Barnawartha  47 def 28  Wodonga Saints Barnawartha Official result
14 Jul 18 2:50PM Beechworth  30 def by 64  Wahgunyah Beechworth Official result
14 Jul 18 2:50PM Dederang Mt Beauty  40 def by 46  Chiltern Dederang Official result
14 Jul 18 2:50PM Rutherglen  48 def 34  Mitta United Rutherglen Official result
14 Jul 18 2:50PM Thurgoona  31 def by 37  Tallangatta Thurgoona Official result
14 Jul 18 2:50PM Yackandandah  33 def by 68  Kiewa Sandy Creek Yackandandah Official result
Round 14
21 Jul 18 2:50PM Chiltern  37 def by 39  Barnawartha Chiltern Official result
21 Jul 18 2:50PM Kiewa Sandy Creek  45 def 34  Rutherglen Tangambalanga Official result
21 Jul 18 2:50PM Mitta United  60 def 22  Beechworth Mitta Mitta Official result
21 Jul 18 2:50PM Tallangatta  46 def 33  Dederang Mt Beauty Tallangatta Official result
21 Jul 18 2:50PM Wahgunyah  46 def by 56  Thurgoona Wahgunyah Official result
21 Jul 18 2:50PM Wodonga Saints  35 def by 57  Yackandandah Martin Park Official result
Round 15
28 Jul 18 2:50PM Barnawartha  44 def 39  Dederang Mt Beauty Barnawartha Official result
28 Jul 18 2:50PM Beechworth  18 def by 52  Tallangatta Beechworth Official result
28 Jul 18 2:50PM Kiewa Sandy Creek  57 def 27  Chiltern Tangambalanga Official result
28 Jul 18 2:50PM Rutherglen  57 def 23  Wodonga Saints Rutherglen Official result
28 Jul 18 2:50PM Thurgoona  52 def 39  Mitta United Thurgoona Official result
28 Jul 18 2:50PM Yackandandah  50 def 31  Wahgunyah Yackandandah Official result
Round 16
4 Aug 18 2:50PM Dederang Mt Beauty  57 def 19  Beechworth Dederang Official result
4 Aug 18 2:50PM Mitta United  21 def by 64  Kiewa Sandy Creek Mitta Mitta Official result
4 Aug 18 2:50PM Rutherglen  30 def by 33  Thurgoona Rutherglen Official result
4 Aug 18 2:50PM Tallangatta  53 def 32  Yackandandah Tallangatta Official result
4 Aug 18 2:50PM Wahgunyah  39 def by 52  Barnawartha Wahgunyah Official result
4 Aug 18 2:50PM Wodonga Saints  44 def by 54  Chiltern Martin Park Official result
Round 17
11 Aug 18 2:50PM Barnawartha  43 drew 43  Thurgoona Barnawartha Official result
11 Aug 18 2:50PM Beechworth  27 def by 75  Kiewa Sandy Creek Beechworth Official result
11 Aug 18 2:50PM Chiltern  29 def 26  Rutherglen Chiltern Official result
11 Aug 18 2:50PM Tallangatta  57 def 18  Mitta United Tallangatta Official result
11 Aug 18 2:50PM Wahgunyah  67 def 38  Wodonga Saints Wahgunyah Official result
11 Aug 18 2:50PM Yackandandah  33 def by 36  Dederang Mt Beauty Yackandandah Official result
Round 18
18 Aug 18 2:50PM Chiltern  33 def by 37  Tallangatta Chiltern Official result
18 Aug 18 2:50PM Kiewa Sandy Creek  37 def by 40  Wahgunyah Tangambalanga Official result
18 Aug 18 2:50PM Mitta United  31 def by 38  Dederang Mt Beauty Mitta Mitta Official result
18 Aug 18 2:50PM Rutherglen  36 def by 39  Barnawartha Rutherglen Official result
18 Aug 18 2:50PM Thurgoona  34 def 33  Yackandandah Thurgoona Official result
18 Aug 18 2:50PM Wodonga Saints  39 def 25  Beechworth Martin Park Official result
QUALIFYING FINALS
25 Aug 18 2:50PM Kiewa Sandy Creek  57 def 31  Thurgoona Sandy Creek Official result
26 Aug 18 2:50PM Barnawartha  30 def by 47  Rutherglen Sandy Creek Official result
SEMI FINALS
1 Sep 18 2:50PM Tallangatta  45 def 44  Kiewa Sandy Creek Sandy Creek Official result
2 Sep 18 2:50PM Thurgoona  39 def by 45  Rutherglen Sandy Creek Official result
PRELIMINARY FINALS
8 Sep 18 2:50PM Kiewa Sandy Creek  39 def 36  Rutherglen Sandy Creek Official result
FINAL
15 Sep 18 2:35PM Tallangatta  48 def 43  Kiewa Sandy Creek Sandy Creek Official result

Fixture Last updated: 8 Sep 18 5:05PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.